Cévní diagnostika – vyšetření

Načítám Akce

« Všechny Akce

 • akce již proběhla.

Cévní diagnostika – vyšetření

7 listopadu, 2022,9:00 - 19:00 CET

700Kč

 

Jedinečná možnost nechat si u nás udělat vyšetření cévního systém

Termín: 7.12. 2022

ČAS: na základě závazné objednávky

 • 9 -19 hod.
 • na měření a výklad si vyhraďte cca 30min
 • po obdržení vaší objednávky vás kontaktujeme pro dohodnutí přesného času

Měření provádí: Ing. Petr Svoboda – terapeut a poradce

Místo konání:

 • ZÁZRAKY DUŠE s.r.o., budova In Park, 1. máje 3236/103, Ostrava Vítkovice, 703 00

Cena: 700,- Kč (platba na místě v hotovosti)

 

Význam cévní diagnostiky arteriografem a příprava na vyšetření

Primárním významem cévní diagnostiky je PREVENCE vůči srdečně-cévním příhodám.

V diagnostice a léčbě kardiovaskulárních onemocnění nastalo výrazné zlepšení oproti situaci před několika lety. Onemocnění srdce a cév však stále patří mezi nejčastější příčiny předčasného úmrtí.

Zdraví je to nejcennější, co v životě máme. Realita je však taková, že si ho vědomě ale i nevědomě každodenně poškozujeme nevhodným stravováním, nedostatkem pohybové aktivity, nedostatečným odpočinkem, kouřením, alkoholem, neustálým stresem a příliš rychlým životním tempem.

Nesprávná životospráva se ve velké míře podepisuje i pod kardiovaskulární onemocnění. Životospráva je přitom faktor, který je ovlivnitelný – námi ovlivnitelný! Záleží jen na nás, jak budeme žít, jak se budeme stravovat, kolik a kdy se budeme pohybovat…

Své cévy si můžeme chránit i tím, že se včas informujeme o jejich stavu, o stupni aterosklerózy – kornatění, a to ještě v tzv. bezpříznakovém stádiu. V pozadí většiny komplikací srdečně-cévních onemocnění je ateroskleróza. Včasnou diagnostikoua včasnou léčbou lze předcházet smrtelným následkům tohoto onemocnění – srdečnímu infarktu a cévní mozkové mrtvici.Až v 30 % případů je první klinický příznak aterosklerózy bohužel i posledním.

Až donedávna nebyla dostupná jednoduchá, bezbolestná a neinvazivní vyšetřovací metoda, která by zavčas dokázala odhalit prvotní příznaky aterosklerózy. Včasná diagnostika umožní zahájit včasnou léčbu, která může být vzhledem k novým přístupům preventivní medicíny i nefarmakologická!

V případech začínajících poškození, kdy jsou změny na cévách nevýrazné, drobné, můžeme dosáhnout zlepšení zdravotního stavu např. změnou životosprávy – změnou stravování, zvýšením pohybových aktivit a omezením aktivit vedoucích ke stresu. O tom se jednoduše mluví, ale méně snadno se to uvádí do praxe. Proto je velkou výhodou i další řešení v podobě fyzikální cévní terapie, s kterou máme osvědčené výsledky nejen v prvotních stádiích aterosklerózy, ale kde evidujeme výrazná zlepšení také u rizikovějších skupin klientů.

 

O daném problému VŠAK MUSÍME VĚDĚT!

A dozvědět se můžeme velmi jednoduchým vyšetřením pomoci cévní diagnostiky ARTERIOGRAFEM, který slouží k měření tzv. tuhosti cév – jako včasného příznaku aterosklerózy. Samotné vyšetření arteriografem představuje měření, které je podobné měření krevního tlaku na paži, po čemž následuje počítačové zpracování a vyhodnocení výsledků. Vyšetřovaný dostane zprávu o funkčním stavu svých cév – arteriogram a také doporučení, jak postupovat dál.

 

Příprava na vyšetření:

10 hodin před vyšetřením nekonzumujte alkohol a 3 hodiny před vyšetřením nekuřte, nepijte kávu a nekonzumujte těžká jídla. 1 hodinu před vyšetřením zvyšte příjem tekutin – vody, neperlivé minerálky. Lékařem předepsané léky užijte podle předpisu.

Samotné měření se provádí v klidovém stavu vleže cca 5-10 minut po fyzickém i mentálním odpočinku. Během měření je potřeba minimalizovat možné rušivé faktory – před měřením si vždy ztište telefon!

Otevřete si informační letáček:

Jak se přihlásit:

 • níže vyplňte závaznou přihlášku a my se vám ozveme zpět pro upřesnění volných časů

  Podrobnosti

  Datum:
  7 listopadu, 2022
  Čas:
  9:00 - 19:00 CET
  Cena:
  700Kč
  Rubriky Akce:
  ,