Ruské kombinované techniky

Načítám Akce

« Všechny Akce

Ruské kombinované techniky

24 února, 2024

3630Kč

Anotace odborného kurzu :   V kontextu základních Ruských technik se jedná o soubor metod, které se dají jak jednotlivě či kombinovaně  použít při řešení uvolnění fyzické struktury těla.

 Tento kurz – seminář je založen na praktických zkušenostech, které jsem získal při práci kolegů v Rusku či při setkání na masérských kurzech nebo přímo jako samostatný pacient. Neříkám předem, že se jedná o „zaručený patent“, navíc i sami zjistíte, že některé techniky se hodně potkávají, či jsou si podobné, každopádně jde o soubor technik, který používá i mnoho občanů Ruska samostatně – v domácnosti, kde není lékařská pomoc tak dostupná a kolikrát se jednalo o jedinou pomoc na dlouhé měsíce, než se pacient byl schopen dostat k lékaři…..

V tomto kurzu se jedná o soubor 3 různých technik, které jsem sbíral po dobu několika let a používám jej hlavně v situaci, kdy už nevím u pacienta jak dál a nemohu se pohnout z místa., potřebuji samotnou léčbu prostě posunout do další dimenze abych mohl být následně pacientovi dál nápomocen….

Techniky jsem rozdělil do 3 sektorů –

A/ Manuální – trhací techniky

B/ Vakuové baňky v praxi

C/ Něco z chiro…

Manuální techniky : Základem veškerých masérských kombinovaných technik je rychlost a cílená přesnost přenosu, kdy je u pacienta i velmi stimulovaná bolest. Některé typy bolesti jsou přímo úlevové, některé jsou hodně na hraně. Potřebujeme uvolnit myogelózní stavy (strukturální změny ve svalech). Filosofie této práce je, že při bolestivé stimulaci tělo člověka produkuje daleko více hojivých enzymů a výsledný restart či efekt je pak několikanásobný…..

Vakuové baňky v praxi :

Jedná se o soubor technik baňkování v pohybu, kdy pomocí vakuových baněk regulujeme tlak, navíc rozdílem oproti skleněným máme více možností a variant manipulativní práce při aktivní spolupráci s pacientem. Jde nám hlavně o zlepšení periferního oběhu krve, lymfy či mezitkáňové tekutiny.(Při působení baňkové terapie dochází k oddělení extraktu tukových potních žláz. Ten kromě solí, obsahuje i aceton, močovinu a žlučové kyseliny, které jsou v určitých koncentracích pro organismus toxické). Z hlediska fyzioterapeutického upřednostňuji velmi výrazné odstranění bolesti a uvolnění těla, kdy pracujeme s baňkami za

aktivního pohybu pacienta, pracujeme na kloubech či rotačními pomocnými pohyby rozvolňujeme i blokády v SI, kyčelních kloubech, karpálním tunelu…

Něco z chiro :

Zde samozřejmě apeluji na pokoru, klid při práci, aktivní souhlas i uvolnění pacienta. Nesmíme se „prát“ s klientem a je důležité dělat vše při jeho plném vědomí a souhlasu. Technika se musí provádět zručně a mrštně,následně jsme schopni klientovi rozvolnit zápěstní kůstky, zamrzlé rameno, kostrč a jiné ….

Na závěr – z vlastní zkušenosti – chci jen říct, že každý si něco najde. Někdo použije celý ucelený soubor, někdo jen použije daný detail v určeném místě, ale ve finále jde hlavně o spokojenost pacienta….

Lektor: Roman Bílek – masér, terapeut – praxe 12 let, reprezentant ČR ve sportovní chůzi

Cena: 3000,- Kč bez DPH / 3630,-Kč s DPH  

Termín: 24.2.2024

  • 9:00 – 17:00hod

Místo konání:

  • budova In Park, 1. máje 3236/103, Ostrava Vítkovice, 703 00

Poznámka:

  • Počet účastníků je OMEZEN NA MAX. 20 LIDÍ

Vzít sebou:

  • prostěradlo,
  • 2x osušku na přikrytí,
  • přezutí,
  • převlečení,
  • poznámkové potřeby,
  • dobrou náladu.

 

 

Podrobnosti

Datum:
24 února, 2024
Cena:
3630Kč
Rubriky Akce:
,