Testimonials

Style 1

Nově nabízíme možnost absolvovat rekvalifikační masérský kurz on-line. Pro vás, co se potýkáte s nedostatkem času, se vzdáleností, s nevyhovujícími termíny…..nyní můžete studovat svým tempem, kdykoliv se to bude hodit vám. Pak už stačí přijet jen závěrečné zkoušky. Je to podrobně zpracovaná příprava k vykonání Zkoušky profesní kvalifikace SPORTOVNÍ MASÁŽ, na základě které je pak vystavena masérská živnost. Tato forma výuky vám dává časově neomezenou možnost přípravy, po které se můžete přihlásit k závěrečné zkoušce. Přednášky vás cíleně připravují na masérskou profesi a na vykonání oficiální zkoušky. Tato forma výuky není omezena žádným datem začátku a konce. Každému z vás výuka začne, jakmile si kurz uhradíte a skončí, až se vše naučíte. Máte v členské sekci neustále přístup k videopřednáškám teorie a také video-výuce praxe, která je podrobně rozebraná, vysvětlená a komentována.

Výhody on-line výuky:

 • vše v členské sekci s neustálým přístupem kdykoliv
 • přednášky možno shlédnout opakovaně
 • možnost učit se, kdy máte čas vy
 • praktická videa s podrobným výkladem – možnost se vracet k jakýmkoliv pasážím

 

Více informací a přihlášku najdete zde:

www.dotekyduse.com

 

Masáž trochu jinak

Masáž nemusí být pouze příjemná a relaxační, ale může být i regenerační. Tato masáž je dílem Rudolfa Breusse, rakouského léčitele. V kurzu se naučíte tuto masáž, která pracuje výhradně s páteří. Ošetřuje hrudní a bederní obratle a zároveň výrazně přispívá k regeneraci plotének. Já vám budu po celý kurz průvodkyní a oporou.

Ploténka je vlastně porézní houba, obsahující 90 procent vody. K dobré funkci potřebuje nejen vodu (což znamená dodržování pitného režimu), aby byla zachována její elasticita, ale také kvalitní výživu. Proto budete v kurzu používat masážní olivový olej s třezalkou.

Přestože vrací obratle do původní pozice, nejedná se o techniku manipulační. Jde o masáž, která se od ostatních liší především tím, že se při ní budete dotýkat přímo kostí páteře a vyvíjet na ně jemný tlak. Dochází při ní k uvolnění svalů podél páteře, mnohdy i k navrácení jednotlivých obratlů na správné pozice, zmírnění tlaku na kořenové nervy  a ke snížení komprese na meziobratlové ploténky.  

Doporučení: sledujte kurz s někým, s kým se budete v masírování střídat.

Účinky masáže

Pomáhá především při bolestech bederní a hrudní páteře způsobených jejich přetížením 

odrážka srdce

ze sedavého zaměstnání

odrážka srdce

častého řízení auta

odrážka srdce

dlouhodobého stání

odrážka srdce

jednostranným sportem

odrážka srdce

těhotenstvím

odrážka srdce

nošením malých dětí

odrážka srdce

těžkou fyzickou prací

odrážka srdce

a dalšími faktory

Jak to bude v kurzu vypadat 

Celý kurz trvá 4 dny. První, druhý a třetí den se otevře jedna lekce. Čtvrtý den se otevřou všechny bonusy.

 • – První lekce je teoretická, kde se dozvíte spoustu zajímavých a užitečných věcí. Například co to vlastně Breussova masáž je, jak to celé funguje a co všechno budete potřebovat
 • – Ve druhé se dozvíte, jak a kde sehnat nejdůležitější pomůcku pro masáž.
 • – A konečně ve třetí lekci se naučíte, jak masáž provést prakticky.
 • – Každá lekce je rozdělená na několik dalších částí. Doporučuji nepřeskakovat a opravdu si projít všechno pěkně postupně. Hlavně ve třetí lekci-Postup masáže-je nutno postupovat krok za krokem, protože jednotlivé kroky na sebe navazují. Nelze žádný krok přeskočit!

A co získáte v Bonusech?

Čtvrtý den v Bonusech najdete:

 • – mapu obratlů v PDF ke stažení 
 • – seznam bolestí a jejich vztah k obratlům páteře v PDF ke stažení 
 • – zázvorovou koupel a masáž zápěstí a kloubů prstů pro zdraví vašich rukou-video 
 • – Breussovu masáž vcelku-video 

Nejste si jist/á, že je kurz právě pro Vás? Přečtěte si následující:

PRO KOHO TENTO KURZ JE

Tento kurz je hlavně pro masérky a maséry, kteří si chtějí rozšířit nabídku služeb o tuto skvělou a maximálně účinnou techniku

Ale je také pro každého, kdo má ve své blízkosti někoho

 • s bolestmi páteře a chce to změnit ke zdraví v pohodě
 • s Bechtěrevovou nemocí a chce mu ulevit od bolesti
 • kdo má bolesti nebo vyhřeznutí meziobratlových plotének nebo jejich degeneraci
 • komu vyskakují meziobratlové ploténky-ischias-lidově se tomu říká „houser“.
 • někoho, kdo je permanentně ve stresu
 • někoho, kdo má sedavé zaměstnání (včetně řidičů)
 • někoho, kdo dlouhodobě stojí (např. v práci)
 • někoho, kdo jednostranně sportuje

Dá se použít i u starých lidí s degenerativními změnami páteře a plotének v pokročilém stadiu. Tady je však potřeba provádět masáž opravdu velmi jemně!!

PRO KOHO TENTO KURZ NENÍ

 • Pro toho, kdo chce pomoci jen sám sobě. To jednoduše není technicky možné, protože sami sobě záda nenamasírujete. Proto doporučuji domluvit se s někým blízkým, projít si kurzem spolu a navzájem se potom opečovávat. Může to být rodinný příslušník, ale i dobrá kamarádka nebo kamarád. Vždyť i oni ocení přínos masáže.   

Pro tento kurz není nutno mít znalosti z oboru masér/masérka.

Přístup do kurzu platí po dobu jednoho roku od zakoupení. Pokud i potom bude kurz v provozu, budete si moci v případě zájmu, členství v kurzu prodloužit. O podmínkách vás budu včas informovat.

PRO PŘIHLÁŠENÍ KLIKNĚTE na

PŘIHLÁŠKU NA KURZ


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

 

Jedinečná možnost nechat si u nás udělat vyšetření cévního systém

Termín: 7.12. 2022

ČAS: na základě závazné objednávky

 • 9 -19 hod.
 • na měření a výklad si vyhraďte cca 30min
 • po obdržení vaší objednávky vás kontaktujeme pro dohodnutí přesného času

Měření provádí: Ing. Petr Svoboda – terapeut a poradce

Místo konání:

 • ZÁZRAKY DUŠE s.r.o., budova In Park, 1. máje 3236/103, Ostrava Vítkovice, 703 00

Cena: 700,- Kč (platba na místě v hotovosti)

 

Význam cévní diagnostiky arteriografem a příprava na vyšetření

Primárním významem cévní diagnostiky je PREVENCE vůči srdečně-cévním příhodám.

V diagnostice a léčbě kardiovaskulárních onemocnění nastalo výrazné zlepšení oproti situaci před několika lety. Onemocnění srdce a cév však stále patří mezi nejčastější příčiny předčasného úmrtí.

Zdraví je to nejcennější, co v životě máme. Realita je však taková, že si ho vědomě ale i nevědomě každodenně poškozujeme nevhodným stravováním, nedostatkem pohybové aktivity, nedostatečným odpočinkem, kouřením, alkoholem, neustálým stresem a příliš rychlým životním tempem.

Nesprávná životospráva se ve velké míře podepisuje i pod kardiovaskulární onemocnění. Životospráva je přitom faktor, který je ovlivnitelný – námi ovlivnitelný! Záleží jen na nás, jak budeme žít, jak se budeme stravovat, kolik a kdy se budeme pohybovat…

Své cévy si můžeme chránit i tím, že se včas informujeme o jejich stavu, o stupni aterosklerózy – kornatění, a to ještě v tzv. bezpříznakovém stádiu. V pozadí většiny komplikací srdečně-cévních onemocnění je ateroskleróza. Včasnou diagnostikoua včasnou léčbou lze předcházet smrtelným následkům tohoto onemocnění – srdečnímu infarktu a cévní mozkové mrtvici.Až v 30 % případů je první klinický příznak aterosklerózy bohužel i posledním.

Až donedávna nebyla dostupná jednoduchá, bezbolestná a neinvazivní vyšetřovací metoda, která by zavčas dokázala odhalit prvotní příznaky aterosklerózy. Včasná diagnostika umožní zahájit včasnou léčbu, která může být vzhledem k novým přístupům preventivní medicíny i nefarmakologická!

V případech začínajících poškození, kdy jsou změny na cévách nevýrazné, drobné, můžeme dosáhnout zlepšení zdravotního stavu např. změnou životosprávy – změnou stravování, zvýšením pohybových aktivit a omezením aktivit vedoucích ke stresu. O tom se jednoduše mluví, ale méně snadno se to uvádí do praxe. Proto je velkou výhodou i další řešení v podobě fyzikální cévní terapie, s kterou máme osvědčené výsledky nejen v prvotních stádiích aterosklerózy, ale kde evidujeme výrazná zlepšení také u rizikovějších skupin klientů.

 

O daném problému VŠAK MUSÍME VĚDĚT!

A dozvědět se můžeme velmi jednoduchým vyšetřením pomoci cévní diagnostiky ARTERIOGRAFEM, který slouží k měření tzv. tuhosti cév – jako včasného příznaku aterosklerózy. Samotné vyšetření arteriografem představuje měření, které je podobné měření krevního tlaku na paži, po čemž následuje počítačové zpracování a vyhodnocení výsledků. Vyšetřovaný dostane zprávu o funkčním stavu svých cév – arteriogram a také doporučení, jak postupovat dál.

 

Příprava na vyšetření:

10 hodin před vyšetřením nekonzumujte alkohol a 3 hodiny před vyšetřením nekuřte, nepijte kávu a nekonzumujte těžká jídla. 1 hodinu před vyšetřením zvyšte příjem tekutin – vody, neperlivé minerálky. Lékařem předepsané léky užijte podle předpisu.

Samotné měření se provádí v klidovém stavu vleže cca 5-10 minut po fyzickém i mentálním odpočinku. Během měření je potřeba minimalizovat možné rušivé faktory – před měřením si vždy ztište telefon!

Otevřete si informační letáček:

Jak se přihlásit:

 • níže vyplňte závaznou přihlášku a my se vám ozveme zpět pro upřesnění volných časů

  Access je sada nástrojů a procesů, které jsou navrženy tak, aby každému otevřely více vědomí. Vědomí zahrnuje vše bez jakýchkoli soudů. Je to ochota a schopnost být zcela vědomý a přítomný ve všech oblastech života. Vědomí je schopnost stále se otevírat novým možnostem, novým volbám a většímu životu.

  Access nás zve uznat sebe sama coby nekonečnou bytost, kterou ve skutečnosti jme, a tak nám umožnit vytvářet život za hranicemi našich přesvědčení. Coby nekonečná bytost fungujeme z nekonečného vnímání, vědění, bytí a přijímání. Pro nekonečnou bytost je všechno neustále možné a má neomezenou možnost výběru.

  Ošetření Access Bars

  Bars je 32 bodů na hlavě, kterých se během sezení lehce dotýkáme v různých kombinacích, které rozproudí jejich energii.

  Jednotlivé body souvisí s oblastmi života jako jsou vztahy, peníze, kreativita, radost, mír a klid, naděje a sny a další.

  Lehnete si na lehátko, zakryjete se teplou dekou, zavřete si oči, uklidníte mysl a uvolníte se. Díky tomu se rychle dostanete do stavu hluboké relaxace.

  Mozkové vlny se zpomalí, tělo během sezení uvolňuje emoce, omezení a bloky, zastaralé vzorce chování a myšlení, otevírá se vědomí, uvolňují se myšlenky s negativním nábojem. Je to jako když z harddisku počítače vymažete soubory, které již nepotřebujete.

  Účinky ACCESS BARS

  • Odstranění bolestí různých částí těla
  • Odstranění nemocí jako jsou migrény, alergie, astma, ekzémy
  • Nastartování samoléčebných procesů v těle, zrychlení hojení a rehabilitace po lékařských zákrocích či úrazech
  • Uvolnění stresu a napětí
  • Pomoc při obtížných životních situacích
  • Odbourání únavy a vyčerpanosti, zvýšení životní energie
  • Odstranění psychických problémů jako je deprese, úzkosti, strachy
  • Snížení hyperaktivity u dětí
  • Vede k celkovému rozvoji osobnosti na psychické i fyzické úrovni
  • Vhodná pro autisty a lidi s Alzheimerovou chorobou

  Termín: 8.1.2023

  Lektor:

  • Bc. Lenka Procházková – Acces Bars, Kraniosakrální, regresní a reflexní terapie, masáže

  Výuka:

  •  od 9:00 – cca 17:00 (podle množství dotazů)
  Vzít sebou:
  • přezůvky,
  • poznámkové potřeby,
  • dobrou náladu
  • polštářek, deku

  Cena kurzu:

  • 6300,- Kč vč. DPH – při účasti poprvé
  • 3150,- Kč vč DPH – při opakování kurzu a pro věk 15-17let
  • ZDARMA – Děti 6-14 let v doprovodu platící osoby

  Po absolvování výuky bude účastníkům vystaveno osvědčení.

   

   

   
   
   

  Pro přihlášení ke Zkoušce Profesní Kvalifikace SPORTOVNÍ MASÁŽ postupujte prosím takto:

  1. vyplňte registrační formulář níže
  2. stáhněte si a vyplňte podrobný formulář na tomto odkaze: PŘIHLÁŠKA KE ZKOUŠCE-ZAZRAKY DUŠE
  3. tento vyplněný formulář PŘED ODESLÁNÍM připojte (vložte) do políčka VYBRAT SOUBOR.
  4. ke zkoušce si doneste převlečení, prostěradlo na stůl, osušky na přikrytí, psací potřeby a ZDRAVOTNÍ PRŮKAZ (vystavuje obvodní lékař)

  Vyplňujte jej prosím v počítači, ať je vše čitelné-neskenujte ji – podpis pak připojíte na místě. Údaje z formuláře budou navedeny do zkouškového systému MŠMT, proto je důležitá čitelnost, ať můžeme vaše údaje navést bez chyb.

  PŘIHLÁSIT SE KE ZKOUŠCE JE POTŘEBA ALESPOŇ 14 DNŮ DOPŘEDU.

   Samotná délka zkoušky bude vždy záviset na celkovém počtu přihlášených osob.

  Děkuji  

   FotkyFoto_46618769_XS

   Technika lymfatické drenáže („masáže“) je vyhledávanou nejen z kosmetických důvodů, ale i pro svůj zásadní dopad na imunitu, otoky, detoxikaci, celulitidu a mnoho dalšího.

   Termín výuky:

   • 23. – 27. 11. 2022 
   • středa  od 16:00 do 20:00
   • čtvrtek – sobota od 9:00 do 17-18:00
   • neděle do cca 16hod

   Vzít sebou:

   • přezutí
   • převlečení
   • poznámkové potřeby
   • prostěradlo
   • 2 osušky na přikrývání
   • dobrou náladu

   Lektorka: RNDr. Bc. Helena Kvašňáková

   Místo konání:

   • ZÁZRAKY DUŠE s.r.o., budova In Park, 1. máje 3236/103, Ostrava Vítkovice, 703 00

   Cena: 6750,- Kč (včetně DVD záznamu s praxí kurzu v hodnotě 2950,-Kč, který je ke skriptům grátis)

   Účastníci ZÍSKAJÍ jako bonus VIDEO záznam s praxí kurzu- bude umožněno stažení v elektronické podobě.

   Podrobný popis kurzu

   Technika lymfatické drenáže („masáže“) je nadmíru vyhledávanou především u žen a to nejen z kosmetických důvodů, ale i pro svůj zásadní dopad na imunitu, otoky, detoxikaci, únavový syndrom, bolesti hlavy a migrény, stres, celulitidu… Vyučuje se technika celotělové manuální lymfatické drenážePraxe:

   • krk zepředu
   • krk zezadu
   • obličej
   • horní končetina
   • dolní končetina – přední strana
   • dolní končetina – zadní strana
   • hrudník
   • záda
   • bedra

   Teorie:

   • historie
   • anatomie lymfy
   • onemocnění lymfy
   • průběh lymfatických cest
   • indikace
   • kontraindikace
   • měření končetin – prokazování otoku

   Kurz je vhodný pro tyto profese: Fyzioterapeuti, maséři-profi, maséři-amatéři, kosmetičky, obsluha lymfodrenážních přístrojů, pracovníci v regeneraci.

   Style 2

   Nově nabízíme možnost absolvovat rekvalifikační masérský kurz on-line. Pro vás, co se potýkáte s nedostatkem času, se vzdáleností, s nevyhovujícími termíny…..nyní můžete studovat svým tempem, kdykoliv se to bude hodit vám. Pak už stačí přijet jen závěrečné zkoušky. Je to podrobně zpracovaná příprava k vykonání Zkoušky profesní kvalifikace SPORTOVNÍ MASÁŽ, na základě které je pak vystavena masérská živnost. Tato forma výuky vám dává časově neomezenou možnost přípravy, po které se můžete přihlásit k závěrečné zkoušce. Přednášky vás cíleně připravují na masérskou profesi a na vykonání oficiální zkoušky. Tato forma výuky není omezena žádným datem začátku a konce. Každému z vás výuka začne, jakmile si kurz uhradíte a skončí, až se vše naučíte. Máte v členské sekci neustále přístup k videopřednáškám teorie a také video-výuce praxe, která je podrobně rozebraná, vysvětlená a komentována.

   Výhody on-line výuky:

   • vše v členské sekci s neustálým přístupem kdykoliv
   • přednášky možno shlédnout opakovaně
   • možnost učit se, kdy máte čas vy
   • praktická videa s podrobným výkladem – možnost se vracet k jakýmkoliv pasážím

    

   Více informací a přihlášku najdete zde:

   www.dotekyduse.com

    

   Masáž trochu jinak

   Masáž nemusí být pouze příjemná a relaxační, ale může být i regenerační. Tato masáž je dílem Rudolfa Breusse, rakouského léčitele. V kurzu se naučíte tuto masáž, která pracuje výhradně s páteří. Ošetřuje hrudní a bederní obratle a zároveň výrazně přispívá k regeneraci plotének. Já vám budu po celý kurz průvodkyní a oporou.

   Ploténka je vlastně porézní houba, obsahující 90 procent vody. K dobré funkci potřebuje nejen vodu (což znamená dodržování pitného režimu), aby byla zachována její elasticita, ale také kvalitní výživu. Proto budete v kurzu používat masážní olivový olej s třezalkou.

   Přestože vrací obratle do původní pozice, nejedná se o techniku manipulační. Jde o masáž, která se od ostatních liší především tím, že se při ní budete dotýkat přímo kostí páteře a vyvíjet na ně jemný tlak. Dochází při ní k uvolnění svalů podél páteře, mnohdy i k navrácení jednotlivých obratlů na správné pozice, zmírnění tlaku na kořenové nervy  a ke snížení komprese na meziobratlové ploténky.  

   Doporučení: sledujte kurz s někým, s kým se budete v masírování střídat.

   Účinky masáže

   Pomáhá především při bolestech bederní a hrudní páteře způsobených jejich přetížením 

   odrážka srdce

   ze sedavého zaměstnání

   odrážka srdce

   častého řízení auta

   odrážka srdce

   dlouhodobého stání

   odrážka srdce

   jednostranným sportem

   odrážka srdce

   těhotenstvím

   odrážka srdce

   nošením malých dětí

   odrážka srdce

   těžkou fyzickou prací

   odrážka srdce

   a dalšími faktory

   Jak to bude v kurzu vypadat 

   Celý kurz trvá 4 dny. První, druhý a třetí den se otevře jedna lekce. Čtvrtý den se otevřou všechny bonusy.

   • – První lekce je teoretická, kde se dozvíte spoustu zajímavých a užitečných věcí. Například co to vlastně Breussova masáž je, jak to celé funguje a co všechno budete potřebovat
   • – Ve druhé se dozvíte, jak a kde sehnat nejdůležitější pomůcku pro masáž.
   • – A konečně ve třetí lekci se naučíte, jak masáž provést prakticky.
   • – Každá lekce je rozdělená na několik dalších částí. Doporučuji nepřeskakovat a opravdu si projít všechno pěkně postupně. Hlavně ve třetí lekci-Postup masáže-je nutno postupovat krok za krokem, protože jednotlivé kroky na sebe navazují. Nelze žádný krok přeskočit!

   A co získáte v Bonusech?

   Čtvrtý den v Bonusech najdete:

   • – mapu obratlů v PDF ke stažení 
   • – seznam bolestí a jejich vztah k obratlům páteře v PDF ke stažení 
   • – zázvorovou koupel a masáž zápěstí a kloubů prstů pro zdraví vašich rukou-video 
   • – Breussovu masáž vcelku-video 

   Nejste si jist/á, že je kurz právě pro Vás? Přečtěte si následující:

   PRO KOHO TENTO KURZ JE

   Tento kurz je hlavně pro masérky a maséry, kteří si chtějí rozšířit nabídku služeb o tuto skvělou a maximálně účinnou techniku

   Ale je také pro každého, kdo má ve své blízkosti někoho

   • s bolestmi páteře a chce to změnit ke zdraví v pohodě
   • s Bechtěrevovou nemocí a chce mu ulevit od bolesti
   • kdo má bolesti nebo vyhřeznutí meziobratlových plotének nebo jejich degeneraci
   • komu vyskakují meziobratlové ploténky-ischias-lidově se tomu říká „houser“.
   • někoho, kdo je permanentně ve stresu
   • někoho, kdo má sedavé zaměstnání (včetně řidičů)
   • někoho, kdo dlouhodobě stojí (např. v práci)
   • někoho, kdo jednostranně sportuje

   Dá se použít i u starých lidí s degenerativními změnami páteře a plotének v pokročilém stadiu. Tady je však potřeba provádět masáž opravdu velmi jemně!!

   PRO KOHO TENTO KURZ NENÍ

   • Pro toho, kdo chce pomoci jen sám sobě. To jednoduše není technicky možné, protože sami sobě záda nenamasírujete. Proto doporučuji domluvit se s někým blízkým, projít si kurzem spolu a navzájem se potom opečovávat. Může to být rodinný příslušník, ale i dobrá kamarádka nebo kamarád. Vždyť i oni ocení přínos masáže.   

   Pro tento kurz není nutno mít znalosti z oboru masér/masérka.

   Přístup do kurzu platí po dobu jednoho roku od zakoupení. Pokud i potom bude kurz v provozu, budete si moci v případě zájmu, členství v kurzu prodloužit. O podmínkách vás budu včas informovat.

   PRO PŘIHLÁŠENÍ KLIKNĚTE na

   PŘIHLÁŠKU NA KURZ


   Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

    

   Jedinečná možnost nechat si u nás udělat vyšetření cévního systém

   Termín: 7.12. 2022

   ČAS: na základě závazné objednávky

   • 9 -19 hod.
   • na měření a výklad si vyhraďte cca 30min
   • po obdržení vaší objednávky vás kontaktujeme pro dohodnutí přesného času

   Měření provádí: Ing. Petr Svoboda – terapeut a poradce

   Místo konání:

   • ZÁZRAKY DUŠE s.r.o., budova In Park, 1. máje 3236/103, Ostrava Vítkovice, 703 00

   Cena: 700,- Kč (platba na místě v hotovosti)

    

   Význam cévní diagnostiky arteriografem a příprava na vyšetření

   Primárním významem cévní diagnostiky je PREVENCE vůči srdečně-cévním příhodám.

   V diagnostice a léčbě kardiovaskulárních onemocnění nastalo výrazné zlepšení oproti situaci před několika lety. Onemocnění srdce a cév však stále patří mezi nejčastější příčiny předčasného úmrtí.

   Zdraví je to nejcennější, co v životě máme. Realita je však taková, že si ho vědomě ale i nevědomě každodenně poškozujeme nevhodným stravováním, nedostatkem pohybové aktivity, nedostatečným odpočinkem, kouřením, alkoholem, neustálým stresem a příliš rychlým životním tempem.

   Nesprávná životospráva se ve velké míře podepisuje i pod kardiovaskulární onemocnění. Životospráva je přitom faktor, který je ovlivnitelný – námi ovlivnitelný! Záleží jen na nás, jak budeme žít, jak se budeme stravovat, kolik a kdy se budeme pohybovat…

   Své cévy si můžeme chránit i tím, že se včas informujeme o jejich stavu, o stupni aterosklerózy – kornatění, a to ještě v tzv. bezpříznakovém stádiu. V pozadí většiny komplikací srdečně-cévních onemocnění je ateroskleróza. Včasnou diagnostikoua včasnou léčbou lze předcházet smrtelným následkům tohoto onemocnění – srdečnímu infarktu a cévní mozkové mrtvici.Až v 30 % případů je první klinický příznak aterosklerózy bohužel i posledním.

   Až donedávna nebyla dostupná jednoduchá, bezbolestná a neinvazivní vyšetřovací metoda, která by zavčas dokázala odhalit prvotní příznaky aterosklerózy. Včasná diagnostika umožní zahájit včasnou léčbu, která může být vzhledem k novým přístupům preventivní medicíny i nefarmakologická!

   V případech začínajících poškození, kdy jsou změny na cévách nevýrazné, drobné, můžeme dosáhnout zlepšení zdravotního stavu např. změnou životosprávy – změnou stravování, zvýšením pohybových aktivit a omezením aktivit vedoucích ke stresu. O tom se jednoduše mluví, ale méně snadno se to uvádí do praxe. Proto je velkou výhodou i další řešení v podobě fyzikální cévní terapie, s kterou máme osvědčené výsledky nejen v prvotních stádiích aterosklerózy, ale kde evidujeme výrazná zlepšení také u rizikovějších skupin klientů.

    

   O daném problému VŠAK MUSÍME VĚDĚT!

   A dozvědět se můžeme velmi jednoduchým vyšetřením pomoci cévní diagnostiky ARTERIOGRAFEM, který slouží k měření tzv. tuhosti cév – jako včasného příznaku aterosklerózy. Samotné vyšetření arteriografem představuje měření, které je podobné měření krevního tlaku na paži, po čemž následuje počítačové zpracování a vyhodnocení výsledků. Vyšetřovaný dostane zprávu o funkčním stavu svých cév – arteriogram a také doporučení, jak postupovat dál.

    

   Příprava na vyšetření:

   10 hodin před vyšetřením nekonzumujte alkohol a 3 hodiny před vyšetřením nekuřte, nepijte kávu a nekonzumujte těžká jídla. 1 hodinu před vyšetřením zvyšte příjem tekutin – vody, neperlivé minerálky. Lékařem předepsané léky užijte podle předpisu.

   Samotné měření se provádí v klidovém stavu vleže cca 5-10 minut po fyzickém i mentálním odpočinku. Během měření je potřeba minimalizovat možné rušivé faktory – před měřením si vždy ztište telefon!

   Otevřete si informační letáček:

   Jak se přihlásit:

   • níže vyplňte závaznou přihlášku a my se vám ozveme zpět pro upřesnění volných časů

    Access je sada nástrojů a procesů, které jsou navrženy tak, aby každému otevřely více vědomí. Vědomí zahrnuje vše bez jakýchkoli soudů. Je to ochota a schopnost být zcela vědomý a přítomný ve všech oblastech života. Vědomí je schopnost stále se otevírat novým možnostem, novým volbám a většímu životu.

    Access nás zve uznat sebe sama coby nekonečnou bytost, kterou ve skutečnosti jme, a tak nám umožnit vytvářet život za hranicemi našich přesvědčení. Coby nekonečná bytost fungujeme z nekonečného vnímání, vědění, bytí a přijímání. Pro nekonečnou bytost je všechno neustále možné a má neomezenou možnost výběru.

    Ošetření Access Bars

    Bars je 32 bodů na hlavě, kterých se během sezení lehce dotýkáme v různých kombinacích, které rozproudí jejich energii.

    Jednotlivé body souvisí s oblastmi života jako jsou vztahy, peníze, kreativita, radost, mír a klid, naděje a sny a další.

    Lehnete si na lehátko, zakryjete se teplou dekou, zavřete si oči, uklidníte mysl a uvolníte se. Díky tomu se rychle dostanete do stavu hluboké relaxace.

    Mozkové vlny se zpomalí, tělo během sezení uvolňuje emoce, omezení a bloky, zastaralé vzorce chování a myšlení, otevírá se vědomí, uvolňují se myšlenky s negativním nábojem. Je to jako když z harddisku počítače vymažete soubory, které již nepotřebujete.

    Účinky ACCESS BARS

    • Odstranění bolestí různých částí těla
    • Odstranění nemocí jako jsou migrény, alergie, astma, ekzémy
    • Nastartování samoléčebných procesů v těle, zrychlení hojení a rehabilitace po lékařských zákrocích či úrazech
    • Uvolnění stresu a napětí
    • Pomoc při obtížných životních situacích
    • Odbourání únavy a vyčerpanosti, zvýšení životní energie
    • Odstranění psychických problémů jako je deprese, úzkosti, strachy
    • Snížení hyperaktivity u dětí
    • Vede k celkovému rozvoji osobnosti na psychické i fyzické úrovni
    • Vhodná pro autisty a lidi s Alzheimerovou chorobou

    Termín: 8.1.2023

    Lektor:

    • Bc. Lenka Procházková – Acces Bars, Kraniosakrální, regresní a reflexní terapie, masáže

    Výuka:

    •  od 9:00 – cca 17:00 (podle množství dotazů)
    Vzít sebou:
    • přezůvky,
    • poznámkové potřeby,
    • dobrou náladu
    • polštářek, deku

    Cena kurzu:

    • 6300,- Kč vč. DPH – při účasti poprvé
    • 3150,- Kč vč DPH – při opakování kurzu a pro věk 15-17let
    • ZDARMA – Děti 6-14 let v doprovodu platící osoby

    Po absolvování výuky bude účastníkům vystaveno osvědčení.

     

     

     
     
     

    Pro přihlášení ke Zkoušce Profesní Kvalifikace SPORTOVNÍ MASÁŽ postupujte prosím takto:

    1. vyplňte registrační formulář níže
    2. stáhněte si a vyplňte podrobný formulář na tomto odkaze: PŘIHLÁŠKA KE ZKOUŠCE-ZAZRAKY DUŠE
    3. tento vyplněný formulář PŘED ODESLÁNÍM připojte (vložte) do políčka VYBRAT SOUBOR.
    4. ke zkoušce si doneste převlečení, prostěradlo na stůl, osušky na přikrytí, psací potřeby a ZDRAVOTNÍ PRŮKAZ (vystavuje obvodní lékař)

    Vyplňujte jej prosím v počítači, ať je vše čitelné-neskenujte ji – podpis pak připojíte na místě. Údaje z formuláře budou navedeny do zkouškového systému MŠMT, proto je důležitá čitelnost, ať můžeme vaše údaje navést bez chyb.

    PŘIHLÁSIT SE KE ZKOUŠCE JE POTŘEBA ALESPOŇ 14 DNŮ DOPŘEDU.

     Samotná délka zkoušky bude vždy záviset na celkovém počtu přihlášených osob.

    Děkuji  

     FotkyFoto_46618769_XS

     Technika lymfatické drenáže („masáže“) je vyhledávanou nejen z kosmetických důvodů, ale i pro svůj zásadní dopad na imunitu, otoky, detoxikaci, celulitidu a mnoho dalšího.

     Termín výuky:

     • 23. – 27. 11. 2022 
     • středa  od 16:00 do 20:00
     • čtvrtek – sobota od 9:00 do 17-18:00
     • neděle do cca 16hod

     Vzít sebou:

     • přezutí
     • převlečení
     • poznámkové potřeby
     • prostěradlo
     • 2 osušky na přikrývání
     • dobrou náladu

     Lektorka: RNDr. Bc. Helena Kvašňáková

     Místo konání:

     • ZÁZRAKY DUŠE s.r.o., budova In Park, 1. máje 3236/103, Ostrava Vítkovice, 703 00

     Cena: 6750,- Kč (včetně DVD záznamu s praxí kurzu v hodnotě 2950,-Kč, který je ke skriptům grátis)

     Účastníci ZÍSKAJÍ jako bonus VIDEO záznam s praxí kurzu- bude umožněno stažení v elektronické podobě.

     Podrobný popis kurzu

     Technika lymfatické drenáže („masáže“) je nadmíru vyhledávanou především u žen a to nejen z kosmetických důvodů, ale i pro svůj zásadní dopad na imunitu, otoky, detoxikaci, únavový syndrom, bolesti hlavy a migrény, stres, celulitidu… Vyučuje se technika celotělové manuální lymfatické drenážePraxe:

     • krk zepředu
     • krk zezadu
     • obličej
     • horní končetina
     • dolní končetina – přední strana
     • dolní končetina – zadní strana
     • hrudník
     • záda
     • bedra

     Teorie:

     • historie
     • anatomie lymfy
     • onemocnění lymfy
     • průběh lymfatických cest
     • indikace
     • kontraindikace
     • měření končetin – prokazování otoku

     Kurz je vhodný pro tyto profese: Fyzioterapeuti, maséři-profi, maséři-amatéři, kosmetičky, obsluha lymfodrenážních přístrojů, pracovníci v regeneraci.

     Style 3

     Nově nabízíme možnost absolvovat rekvalifikační masérský kurz on-line. Pro vás, co se potýkáte s nedostatkem času, se vzdáleností, s nevyhovujícími termíny…..nyní můžete studovat svým tempem, kdykoliv se to bude hodit vám. Pak už stačí přijet jen závěrečné zkoušky. Je to podrobně zpracovaná příprava k vykonání Zkoušky profesní kvalifikace SPORTOVNÍ MASÁŽ, na základě které je pak vystavena masérská živnost. Tato forma výuky vám dává časově neomezenou možnost přípravy, po které se můžete přihlásit k závěrečné zkoušce. Přednášky vás cíleně připravují na masérskou profesi a na vykonání oficiální zkoušky. Tato forma výuky není omezena žádným datem začátku a konce. Každému z vás výuka začne, jakmile si kurz uhradíte a skončí, až se vše naučíte. Máte v členské sekci neustále přístup k videopřednáškám teorie a také video-výuce praxe, která je podrobně rozebraná, vysvětlená a komentována.

     Výhody on-line výuky:

     • vše v členské sekci s neustálým přístupem kdykoliv
     • přednášky možno shlédnout opakovaně
     • možnost učit se, kdy máte čas vy
     • praktická videa s podrobným výkladem – možnost se vracet k jakýmkoliv pasážím

      

     Více informací a přihlášku najdete zde:

     www.dotekyduse.com

      

     Masáž trochu jinak

     Masáž nemusí být pouze příjemná a relaxační, ale může být i regenerační. Tato masáž je dílem Rudolfa Breusse, rakouského léčitele. V kurzu se naučíte tuto masáž, která pracuje výhradně s páteří. Ošetřuje hrudní a bederní obratle a zároveň výrazně přispívá k regeneraci plotének. Já vám budu po celý kurz průvodkyní a oporou.

     Ploténka je vlastně porézní houba, obsahující 90 procent vody. K dobré funkci potřebuje nejen vodu (což znamená dodržování pitného režimu), aby byla zachována její elasticita, ale také kvalitní výživu. Proto budete v kurzu používat masážní olivový olej s třezalkou.

     Přestože vrací obratle do původní pozice, nejedná se o techniku manipulační. Jde o masáž, která se od ostatních liší především tím, že se při ní budete dotýkat přímo kostí páteře a vyvíjet na ně jemný tlak. Dochází při ní k uvolnění svalů podél páteře, mnohdy i k navrácení jednotlivých obratlů na správné pozice, zmírnění tlaku na kořenové nervy  a ke snížení komprese na meziobratlové ploténky.  

     Doporučení: sledujte kurz s někým, s kým se budete v masírování střídat.

     Účinky masáže

     Pomáhá především při bolestech bederní a hrudní páteře způsobených jejich přetížením 

     odrážka srdce

     ze sedavého zaměstnání

     odrážka srdce

     častého řízení auta

     odrážka srdce

     dlouhodobého stání

     odrážka srdce

     jednostranným sportem

     odrážka srdce

     těhotenstvím

     odrážka srdce

     nošením malých dětí

     odrážka srdce

     těžkou fyzickou prací

     odrážka srdce

     a dalšími faktory

     Jak to bude v kurzu vypadat 

     Celý kurz trvá 4 dny. První, druhý a třetí den se otevře jedna lekce. Čtvrtý den se otevřou všechny bonusy.

     • – První lekce je teoretická, kde se dozvíte spoustu zajímavých a užitečných věcí. Například co to vlastně Breussova masáž je, jak to celé funguje a co všechno budete potřebovat
     • – Ve druhé se dozvíte, jak a kde sehnat nejdůležitější pomůcku pro masáž.
     • – A konečně ve třetí lekci se naučíte, jak masáž provést prakticky.
     • – Každá lekce je rozdělená na několik dalších částí. Doporučuji nepřeskakovat a opravdu si projít všechno pěkně postupně. Hlavně ve třetí lekci-Postup masáže-je nutno postupovat krok za krokem, protože jednotlivé kroky na sebe navazují. Nelze žádný krok přeskočit!

     A co získáte v Bonusech?

     Čtvrtý den v Bonusech najdete:

     • – mapu obratlů v PDF ke stažení 
     • – seznam bolestí a jejich vztah k obratlům páteře v PDF ke stažení 
     • – zázvorovou koupel a masáž zápěstí a kloubů prstů pro zdraví vašich rukou-video 
     • – Breussovu masáž vcelku-video 

     Nejste si jist/á, že je kurz právě pro Vás? Přečtěte si následující:

     PRO KOHO TENTO KURZ JE

     Tento kurz je hlavně pro masérky a maséry, kteří si chtějí rozšířit nabídku služeb o tuto skvělou a maximálně účinnou techniku

     Ale je také pro každého, kdo má ve své blízkosti někoho

     • s bolestmi páteře a chce to změnit ke zdraví v pohodě
     • s Bechtěrevovou nemocí a chce mu ulevit od bolesti
     • kdo má bolesti nebo vyhřeznutí meziobratlových plotének nebo jejich degeneraci
     • komu vyskakují meziobratlové ploténky-ischias-lidově se tomu říká „houser“.
     • někoho, kdo je permanentně ve stresu
     • někoho, kdo má sedavé zaměstnání (včetně řidičů)
     • někoho, kdo dlouhodobě stojí (např. v práci)
     • někoho, kdo jednostranně sportuje

     Dá se použít i u starých lidí s degenerativními změnami páteře a plotének v pokročilém stadiu. Tady je však potřeba provádět masáž opravdu velmi jemně!!

     PRO KOHO TENTO KURZ NENÍ

     • Pro toho, kdo chce pomoci jen sám sobě. To jednoduše není technicky možné, protože sami sobě záda nenamasírujete. Proto doporučuji domluvit se s někým blízkým, projít si kurzem spolu a navzájem se potom opečovávat. Může to být rodinný příslušník, ale i dobrá kamarádka nebo kamarád. Vždyť i oni ocení přínos masáže.   

     Pro tento kurz není nutno mít znalosti z oboru masér/masérka.

     Přístup do kurzu platí po dobu jednoho roku od zakoupení. Pokud i potom bude kurz v provozu, budete si moci v případě zájmu, členství v kurzu prodloužit. O podmínkách vás budu včas informovat.

     PRO PŘIHLÁŠENÍ KLIKNĚTE na

     PŘIHLÁŠKU NA KURZ


     Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

      

     Jedinečná možnost nechat si u nás udělat vyšetření cévního systém

     Termín: 7.12. 2022

     ČAS: na základě závazné objednávky

     • 9 -19 hod.
     • na měření a výklad si vyhraďte cca 30min
     • po obdržení vaší objednávky vás kontaktujeme pro dohodnutí přesného času

     Měření provádí: Ing. Petr Svoboda – terapeut a poradce

     Místo konání:

     • ZÁZRAKY DUŠE s.r.o., budova In Park, 1. máje 3236/103, Ostrava Vítkovice, 703 00

     Cena: 700,- Kč (platba na místě v hotovosti)

      

     Význam cévní diagnostiky arteriografem a příprava na vyšetření

     Primárním významem cévní diagnostiky je PREVENCE vůči srdečně-cévním příhodám.

     V diagnostice a léčbě kardiovaskulárních onemocnění nastalo výrazné zlepšení oproti situaci před několika lety. Onemocnění srdce a cév však stále patří mezi nejčastější příčiny předčasného úmrtí.

     Zdraví je to nejcennější, co v životě máme. Realita je však taková, že si ho vědomě ale i nevědomě každodenně poškozujeme nevhodným stravováním, nedostatkem pohybové aktivity, nedostatečným odpočinkem, kouřením, alkoholem, neustálým stresem a příliš rychlým životním tempem.

     Nesprávná životospráva se ve velké míře podepisuje i pod kardiovaskulární onemocnění. Životospráva je přitom faktor, který je ovlivnitelný – námi ovlivnitelný! Záleží jen na nás, jak budeme žít, jak se budeme stravovat, kolik a kdy se budeme pohybovat…

     Své cévy si můžeme chránit i tím, že se včas informujeme o jejich stavu, o stupni aterosklerózy – kornatění, a to ještě v tzv. bezpříznakovém stádiu. V pozadí většiny komplikací srdečně-cévních onemocnění je ateroskleróza. Včasnou diagnostikoua včasnou léčbou lze předcházet smrtelným následkům tohoto onemocnění – srdečnímu infarktu a cévní mozkové mrtvici.Až v 30 % případů je první klinický příznak aterosklerózy bohužel i posledním.

     Až donedávna nebyla dostupná jednoduchá, bezbolestná a neinvazivní vyšetřovací metoda, která by zavčas dokázala odhalit prvotní příznaky aterosklerózy. Včasná diagnostika umožní zahájit včasnou léčbu, která může být vzhledem k novým přístupům preventivní medicíny i nefarmakologická!

     V případech začínajících poškození, kdy jsou změny na cévách nevýrazné, drobné, můžeme dosáhnout zlepšení zdravotního stavu např. změnou životosprávy – změnou stravování, zvýšením pohybových aktivit a omezením aktivit vedoucích ke stresu. O tom se jednoduše mluví, ale méně snadno se to uvádí do praxe. Proto je velkou výhodou i další řešení v podobě fyzikální cévní terapie, s kterou máme osvědčené výsledky nejen v prvotních stádiích aterosklerózy, ale kde evidujeme výrazná zlepšení také u rizikovějších skupin klientů.

      

     O daném problému VŠAK MUSÍME VĚDĚT!

     A dozvědět se můžeme velmi jednoduchým vyšetřením pomoci cévní diagnostiky ARTERIOGRAFEM, který slouží k měření tzv. tuhosti cév – jako včasného příznaku aterosklerózy. Samotné vyšetření arteriografem představuje měření, které je podobné měření krevního tlaku na paži, po čemž následuje počítačové zpracování a vyhodnocení výsledků. Vyšetřovaný dostane zprávu o funkčním stavu svých cév – arteriogram a také doporučení, jak postupovat dál.

      

     Příprava na vyšetření:

     10 hodin před vyšetřením nekonzumujte alkohol a 3 hodiny před vyšetřením nekuřte, nepijte kávu a nekonzumujte těžká jídla. 1 hodinu před vyšetřením zvyšte příjem tekutin – vody, neperlivé minerálky. Lékařem předepsané léky užijte podle předpisu.

     Samotné měření se provádí v klidovém stavu vleže cca 5-10 minut po fyzickém i mentálním odpočinku. Během měření je potřeba minimalizovat možné rušivé faktory – před měřením si vždy ztište telefon!

     Otevřete si informační letáček:

     Jak se přihlásit:

     • níže vyplňte závaznou přihlášku a my se vám ozveme zpět pro upřesnění volných časů

      Access je sada nástrojů a procesů, které jsou navrženy tak, aby každému otevřely více vědomí. Vědomí zahrnuje vše bez jakýchkoli soudů. Je to ochota a schopnost být zcela vědomý a přítomný ve všech oblastech života. Vědomí je schopnost stále se otevírat novým možnostem, novým volbám a většímu životu.

      Access nás zve uznat sebe sama coby nekonečnou bytost, kterou ve skutečnosti jme, a tak nám umožnit vytvářet život za hranicemi našich přesvědčení. Coby nekonečná bytost fungujeme z nekonečného vnímání, vědění, bytí a přijímání. Pro nekonečnou bytost je všechno neustále možné a má neomezenou možnost výběru.

      Ošetření Access Bars

      Bars je 32 bodů na hlavě, kterých se během sezení lehce dotýkáme v různých kombinacích, které rozproudí jejich energii.

      Jednotlivé body souvisí s oblastmi života jako jsou vztahy, peníze, kreativita, radost, mír a klid, naděje a sny a další.

      Lehnete si na lehátko, zakryjete se teplou dekou, zavřete si oči, uklidníte mysl a uvolníte se. Díky tomu se rychle dostanete do stavu hluboké relaxace.

      Mozkové vlny se zpomalí, tělo během sezení uvolňuje emoce, omezení a bloky, zastaralé vzorce chování a myšlení, otevírá se vědomí, uvolňují se myšlenky s negativním nábojem. Je to jako když z harddisku počítače vymažete soubory, které již nepotřebujete.

      Účinky ACCESS BARS

      • Odstranění bolestí různých částí těla
      • Odstranění nemocí jako jsou migrény, alergie, astma, ekzémy
      • Nastartování samoléčebných procesů v těle, zrychlení hojení a rehabilitace po lékařských zákrocích či úrazech
      • Uvolnění stresu a napětí
      • Pomoc při obtížných životních situacích
      • Odbourání únavy a vyčerpanosti, zvýšení životní energie
      • Odstranění psychických problémů jako je deprese, úzkosti, strachy
      • Snížení hyperaktivity u dětí
      • Vede k celkovému rozvoji osobnosti na psychické i fyzické úrovni
      • Vhodná pro autisty a lidi s Alzheimerovou chorobou

      Termín: 8.1.2023

      Lektor:

      • Bc. Lenka Procházková – Acces Bars, Kraniosakrální, regresní a reflexní terapie, masáže

      Výuka:

      •  od 9:00 – cca 17:00 (podle množství dotazů)
      Vzít sebou:
      • přezůvky,
      • poznámkové potřeby,
      • dobrou náladu
      • polštářek, deku

      Cena kurzu:

      • 6300,- Kč vč. DPH – při účasti poprvé
      • 3150,- Kč vč DPH – při opakování kurzu a pro věk 15-17let
      • ZDARMA – Děti 6-14 let v doprovodu platící osoby

      Po absolvování výuky bude účastníkům vystaveno osvědčení.

       

       

       
       
       

      Pro přihlášení ke Zkoušce Profesní Kvalifikace SPORTOVNÍ MASÁŽ postupujte prosím takto:

      1. vyplňte registrační formulář níže
      2. stáhněte si a vyplňte podrobný formulář na tomto odkaze: PŘIHLÁŠKA KE ZKOUŠCE-ZAZRAKY DUŠE
      3. tento vyplněný formulář PŘED ODESLÁNÍM připojte (vložte) do políčka VYBRAT SOUBOR.
      4. ke zkoušce si doneste převlečení, prostěradlo na stůl, osušky na přikrytí, psací potřeby a ZDRAVOTNÍ PRŮKAZ (vystavuje obvodní lékař)

      Vyplňujte jej prosím v počítači, ať je vše čitelné-neskenujte ji – podpis pak připojíte na místě. Údaje z formuláře budou navedeny do zkouškového systému MŠMT, proto je důležitá čitelnost, ať můžeme vaše údaje navést bez chyb.

      PŘIHLÁSIT SE KE ZKOUŠCE JE POTŘEBA ALESPOŇ 14 DNŮ DOPŘEDU.

       Samotná délka zkoušky bude vždy záviset na celkovém počtu přihlášených osob.

      Děkuji  

       FotkyFoto_46618769_XS

       Technika lymfatické drenáže („masáže“) je vyhledávanou nejen z kosmetických důvodů, ale i pro svůj zásadní dopad na imunitu, otoky, detoxikaci, celulitidu a mnoho dalšího.

       Termín výuky:

       • 23. – 27. 11. 2022 
       • středa  od 16:00 do 20:00
       • čtvrtek – sobota od 9:00 do 17-18:00
       • neděle do cca 16hod

       Vzít sebou:

       • přezutí
       • převlečení
       • poznámkové potřeby
       • prostěradlo
       • 2 osušky na přikrývání
       • dobrou náladu

       Lektorka: RNDr. Bc. Helena Kvašňáková

       Místo konání:

       • ZÁZRAKY DUŠE s.r.o., budova In Park, 1. máje 3236/103, Ostrava Vítkovice, 703 00

       Cena: 6750,- Kč (včetně DVD záznamu s praxí kurzu v hodnotě 2950,-Kč, který je ke skriptům grátis)

       Účastníci ZÍSKAJÍ jako bonus VIDEO záznam s praxí kurzu- bude umožněno stažení v elektronické podobě.

       Podrobný popis kurzu

       Technika lymfatické drenáže („masáže“) je nadmíru vyhledávanou především u žen a to nejen z kosmetických důvodů, ale i pro svůj zásadní dopad na imunitu, otoky, detoxikaci, únavový syndrom, bolesti hlavy a migrény, stres, celulitidu… Vyučuje se technika celotělové manuální lymfatické drenážePraxe:

       • krk zepředu
       • krk zezadu
       • obličej
       • horní končetina
       • dolní končetina – přední strana
       • dolní končetina – zadní strana
       • hrudník
       • záda
       • bedra

       Teorie:

       • historie
       • anatomie lymfy
       • onemocnění lymfy
       • průběh lymfatických cest
       • indikace
       • kontraindikace
       • měření končetin – prokazování otoku

       Kurz je vhodný pro tyto profese: Fyzioterapeuti, maséři-profi, maséři-amatéři, kosmetičky, obsluha lymfodrenážních přístrojů, pracovníci v regeneraci.

       Style 4

       Nově nabízíme možnost absolvovat rekvalifikační masérský kurz on-line. Pro vás, co se potýkáte s nedostatkem času, se vzdáleností, s nevyhovujícími termíny…..nyní můžete studovat svým tempem, kdykoliv se to bude hodit vám. Pak už stačí přijet jen závěrečné zkoušky. Je to podrobně zpracovaná příprava k vykonání Zkoušky profesní kvalifikace SPORTOVNÍ MASÁŽ, na základě které je pak vystavena masérská živnost. Tato forma výuky vám dává časově neomezenou možnost přípravy, po které se můžete přihlásit k závěrečné zkoušce. Přednášky vás cíleně připravují na masérskou profesi a na vykonání oficiální zkoušky. Tato forma výuky není omezena žádným datem začátku a konce. Každému z vás výuka začne, jakmile si kurz uhradíte a skončí, až se vše naučíte. Máte v členské sekci neustále přístup k videopřednáškám teorie a také video-výuce praxe, která je podrobně rozebraná, vysvětlená a komentována.

       Výhody on-line výuky:

       • vše v členské sekci s neustálým přístupem kdykoliv
       • přednášky možno shlédnout opakovaně
       • možnost učit se, kdy máte čas vy
       • praktická videa s podrobným výkladem – možnost se vracet k jakýmkoliv pasážím

        

       Více informací a přihlášku najdete zde:

       www.dotekyduse.com

        

       Masáž trochu jinak

       Masáž nemusí být pouze příjemná a relaxační, ale může být i regenerační. Tato masáž je dílem Rudolfa Breusse, rakouského léčitele. V kurzu se naučíte tuto masáž, která pracuje výhradně s páteří. Ošetřuje hrudní a bederní obratle a zároveň výrazně přispívá k regeneraci plotének. Já vám budu po celý kurz průvodkyní a oporou.

       Ploténka je vlastně porézní houba, obsahující 90 procent vody. K dobré funkci potřebuje nejen vodu (což znamená dodržování pitného režimu), aby byla zachována její elasticita, ale také kvalitní výživu. Proto budete v kurzu používat masážní olivový olej s třezalkou.

       Přestože vrací obratle do původní pozice, nejedná se o techniku manipulační. Jde o masáž, která se od ostatních liší především tím, že se při ní budete dotýkat přímo kostí páteře a vyvíjet na ně jemný tlak. Dochází při ní k uvolnění svalů podél páteře, mnohdy i k navrácení jednotlivých obratlů na správné pozice, zmírnění tlaku na kořenové nervy  a ke snížení komprese na meziobratlové ploténky.  

       Doporučení: sledujte kurz s někým, s kým se budete v masírování střídat.

       Účinky masáže

       Pomáhá především při bolestech bederní a hrudní páteře způsobených jejich přetížením 

       odrážka srdce

       ze sedavého zaměstnání

       odrážka srdce

       častého řízení auta

       odrážka srdce

       dlouhodobého stání

       odrážka srdce

       jednostranným sportem

       odrážka srdce

       těhotenstvím

       odrážka srdce

       nošením malých dětí

       odrážka srdce

       těžkou fyzickou prací

       odrážka srdce

       a dalšími faktory

       Jak to bude v kurzu vypadat 

       Celý kurz trvá 4 dny. První, druhý a třetí den se otevře jedna lekce. Čtvrtý den se otevřou všechny bonusy.

       • – První lekce je teoretická, kde se dozvíte spoustu zajímavých a užitečných věcí. Například co to vlastně Breussova masáž je, jak to celé funguje a co všechno budete potřebovat
       • – Ve druhé se dozvíte, jak a kde sehnat nejdůležitější pomůcku pro masáž.
       • – A konečně ve třetí lekci se naučíte, jak masáž provést prakticky.
       • – Každá lekce je rozdělená na několik dalších částí. Doporučuji nepřeskakovat a opravdu si projít všechno pěkně postupně. Hlavně ve třetí lekci-Postup masáže-je nutno postupovat krok za krokem, protože jednotlivé kroky na sebe navazují. Nelze žádný krok přeskočit!

       A co získáte v Bonusech?

       Čtvrtý den v Bonusech najdete:

       • – mapu obratlů v PDF ke stažení 
       • – seznam bolestí a jejich vztah k obratlům páteře v PDF ke stažení 
       • – zázvorovou koupel a masáž zápěstí a kloubů prstů pro zdraví vašich rukou-video 
       • – Breussovu masáž vcelku-video 

       Nejste si jist/á, že je kurz právě pro Vás? Přečtěte si následující:

       PRO KOHO TENTO KURZ JE

       Tento kurz je hlavně pro masérky a maséry, kteří si chtějí rozšířit nabídku služeb o tuto skvělou a maximálně účinnou techniku

       Ale je také pro každého, kdo má ve své blízkosti někoho

       • s bolestmi páteře a chce to změnit ke zdraví v pohodě
       • s Bechtěrevovou nemocí a chce mu ulevit od bolesti
       • kdo má bolesti nebo vyhřeznutí meziobratlových plotének nebo jejich degeneraci
       • komu vyskakují meziobratlové ploténky-ischias-lidově se tomu říká „houser“.
       • někoho, kdo je permanentně ve stresu
       • někoho, kdo má sedavé zaměstnání (včetně řidičů)
       • někoho, kdo dlouhodobě stojí (např. v práci)
       • někoho, kdo jednostranně sportuje

       Dá se použít i u starých lidí s degenerativními změnami páteře a plotének v pokročilém stadiu. Tady je však potřeba provádět masáž opravdu velmi jemně!!

       PRO KOHO TENTO KURZ NENÍ

       • Pro toho, kdo chce pomoci jen sám sobě. To jednoduše není technicky možné, protože sami sobě záda nenamasírujete. Proto doporučuji domluvit se s někým blízkým, projít si kurzem spolu a navzájem se potom opečovávat. Může to být rodinný příslušník, ale i dobrá kamarádka nebo kamarád. Vždyť i oni ocení přínos masáže.   

       Pro tento kurz není nutno mít znalosti z oboru masér/masérka.

       Přístup do kurzu platí po dobu jednoho roku od zakoupení. Pokud i potom bude kurz v provozu, budete si moci v případě zájmu, členství v kurzu prodloužit. O podmínkách vás budu včas informovat.

       PRO PŘIHLÁŠENÍ KLIKNĚTE na

       PŘIHLÁŠKU NA KURZ


       Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

        

       Jedinečná možnost nechat si u nás udělat vyšetření cévního systém

       Termín: 7.12. 2022

       ČAS: na základě závazné objednávky

       • 9 -19 hod.
       • na měření a výklad si vyhraďte cca 30min
       • po obdržení vaší objednávky vás kontaktujeme pro dohodnutí přesného času

       Měření provádí: Ing. Petr Svoboda – terapeut a poradce

       Místo konání:

       • ZÁZRAKY DUŠE s.r.o., budova In Park, 1. máje 3236/103, Ostrava Vítkovice, 703 00

       Cena: 700,- Kč (platba na místě v hotovosti)

        

       Význam cévní diagnostiky arteriografem a příprava na vyšetření

       Primárním významem cévní diagnostiky je PREVENCE vůči srdečně-cévním příhodám.

       V diagnostice a léčbě kardiovaskulárních onemocnění nastalo výrazné zlepšení oproti situaci před několika lety. Onemocnění srdce a cév však stále patří mezi nejčastější příčiny předčasného úmrtí.

       Zdraví je to nejcennější, co v životě máme. Realita je však taková, že si ho vědomě ale i nevědomě každodenně poškozujeme nevhodným stravováním, nedostatkem pohybové aktivity, nedostatečným odpočinkem, kouřením, alkoholem, neustálým stresem a příliš rychlým životním tempem.

       Nesprávná životospráva se ve velké míře podepisuje i pod kardiovaskulární onemocnění. Životospráva je přitom faktor, který je ovlivnitelný – námi ovlivnitelný! Záleží jen na nás, jak budeme žít, jak se budeme stravovat, kolik a kdy se budeme pohybovat…

       Své cévy si můžeme chránit i tím, že se včas informujeme o jejich stavu, o stupni aterosklerózy – kornatění, a to ještě v tzv. bezpříznakovém stádiu. V pozadí většiny komplikací srdečně-cévních onemocnění je ateroskleróza. Včasnou diagnostikoua včasnou léčbou lze předcházet smrtelným následkům tohoto onemocnění – srdečnímu infarktu a cévní mozkové mrtvici.Až v 30 % případů je první klinický příznak aterosklerózy bohužel i posledním.

       Až donedávna nebyla dostupná jednoduchá, bezbolestná a neinvazivní vyšetřovací metoda, která by zavčas dokázala odhalit prvotní příznaky aterosklerózy. Včasná diagnostika umožní zahájit včasnou léčbu, která může být vzhledem k novým přístupům preventivní medicíny i nefarmakologická!

       V případech začínajících poškození, kdy jsou změny na cévách nevýrazné, drobné, můžeme dosáhnout zlepšení zdravotního stavu např. změnou životosprávy – změnou stravování, zvýšením pohybových aktivit a omezením aktivit vedoucích ke stresu. O tom se jednoduše mluví, ale méně snadno se to uvádí do praxe. Proto je velkou výhodou i další řešení v podobě fyzikální cévní terapie, s kterou máme osvědčené výsledky nejen v prvotních stádiích aterosklerózy, ale kde evidujeme výrazná zlepšení také u rizikovějších skupin klientů.

        

       O daném problému VŠAK MUSÍME VĚDĚT!

       A dozvědět se můžeme velmi jednoduchým vyšetřením pomoci cévní diagnostiky ARTERIOGRAFEM, který slouží k měření tzv. tuhosti cév – jako včasného příznaku aterosklerózy. Samotné vyšetření arteriografem představuje měření, které je podobné měření krevního tlaku na paži, po čemž následuje počítačové zpracování a vyhodnocení výsledků. Vyšetřovaný dostane zprávu o funkčním stavu svých cév – arteriogram a také doporučení, jak postupovat dál.

        

       Příprava na vyšetření:

       10 hodin před vyšetřením nekonzumujte alkohol a 3 hodiny před vyšetřením nekuřte, nepijte kávu a nekonzumujte těžká jídla. 1 hodinu před vyšetřením zvyšte příjem tekutin – vody, neperlivé minerálky. Lékařem předepsané léky užijte podle předpisu.

       Samotné měření se provádí v klidovém stavu vleže cca 5-10 minut po fyzickém i mentálním odpočinku. Během měření je potřeba minimalizovat možné rušivé faktory – před měřením si vždy ztište telefon!

       Otevřete si informační letáček:

       Jak se přihlásit:

       • níže vyplňte závaznou přihlášku a my se vám ozveme zpět pro upřesnění volných časů

        Access je sada nástrojů a procesů, které jsou navrženy tak, aby každému otevřely více vědomí. Vědomí zahrnuje vše bez jakýchkoli soudů. Je to ochota a schopnost být zcela vědomý a přítomný ve všech oblastech života. Vědomí je schopnost stále se otevírat novým možnostem, novým volbám a většímu životu.

        Access nás zve uznat sebe sama coby nekonečnou bytost, kterou ve skutečnosti jme, a tak nám umožnit vytvářet život za hranicemi našich přesvědčení. Coby nekonečná bytost fungujeme z nekonečného vnímání, vědění, bytí a přijímání. Pro nekonečnou bytost je všechno neustále možné a má neomezenou možnost výběru.

        Ošetření Access Bars

        Bars je 32 bodů na hlavě, kterých se během sezení lehce dotýkáme v různých kombinacích, které rozproudí jejich energii.

        Jednotlivé body souvisí s oblastmi života jako jsou vztahy, peníze, kreativita, radost, mír a klid, naděje a sny a další.

        Lehnete si na lehátko, zakryjete se teplou dekou, zavřete si oči, uklidníte mysl a uvolníte se. Díky tomu se rychle dostanete do stavu hluboké relaxace.

        Mozkové vlny se zpomalí, tělo během sezení uvolňuje emoce, omezení a bloky, zastaralé vzorce chování a myšlení, otevírá se vědomí, uvolňují se myšlenky s negativním nábojem. Je to jako když z harddisku počítače vymažete soubory, které již nepotřebujete.

        Účinky ACCESS BARS

        • Odstranění bolestí různých částí těla
        • Odstranění nemocí jako jsou migrény, alergie, astma, ekzémy
        • Nastartování samoléčebných procesů v těle, zrychlení hojení a rehabilitace po lékařských zákrocích či úrazech
        • Uvolnění stresu a napětí
        • Pomoc při obtížných životních situacích
        • Odbourání únavy a vyčerpanosti, zvýšení životní energie
        • Odstranění psychických problémů jako je deprese, úzkosti, strachy
        • Snížení hyperaktivity u dětí
        • Vede k celkovému rozvoji osobnosti na psychické i fyzické úrovni
        • Vhodná pro autisty a lidi s Alzheimerovou chorobou

        Termín: 8.1.2023

        Lektor:

        • Bc. Lenka Procházková – Acces Bars, Kraniosakrální, regresní a reflexní terapie, masáže

        Výuka:

        •  od 9:00 – cca 17:00 (podle množství dotazů)
        Vzít sebou:
        • přezůvky,
        • poznámkové potřeby,
        • dobrou náladu
        • polštářek, deku

        Cena kurzu:

        • 6300,- Kč vč. DPH – při účasti poprvé
        • 3150,- Kč vč DPH – při opakování kurzu a pro věk 15-17let
        • ZDARMA – Děti 6-14 let v doprovodu platící osoby

        Po absolvování výuky bude účastníkům vystaveno osvědčení.

         

         

         
         
         

        Pro přihlášení ke Zkoušce Profesní Kvalifikace SPORTOVNÍ MASÁŽ postupujte prosím takto:

        1. vyplňte registrační formulář níže
        2. stáhněte si a vyplňte podrobný formulář na tomto odkaze: PŘIHLÁŠKA KE ZKOUŠCE-ZAZRAKY DUŠE
        3. tento vyplněný formulář PŘED ODESLÁNÍM připojte (vložte) do políčka VYBRAT SOUBOR.
        4. ke zkoušce si doneste převlečení, prostěradlo na stůl, osušky na přikrytí, psací potřeby a ZDRAVOTNÍ PRŮKAZ (vystavuje obvodní lékař)

        Vyplňujte jej prosím v počítači, ať je vše čitelné-neskenujte ji – podpis pak připojíte na místě. Údaje z formuláře budou navedeny do zkouškového systému MŠMT, proto je důležitá čitelnost, ať můžeme vaše údaje navést bez chyb.

        PŘIHLÁSIT SE KE ZKOUŠCE JE POTŘEBA ALESPOŇ 14 DNŮ DOPŘEDU.

         Samotná délka zkoušky bude vždy záviset na celkovém počtu přihlášených osob.

        Děkuji  

         FotkyFoto_46618769_XS

         Technika lymfatické drenáže („masáže“) je vyhledávanou nejen z kosmetických důvodů, ale i pro svůj zásadní dopad na imunitu, otoky, detoxikaci, celulitidu a mnoho dalšího.

         Termín výuky:

         • 23. – 27. 11. 2022 
         • středa  od 16:00 do 20:00
         • čtvrtek – sobota od 9:00 do 17-18:00
         • neděle do cca 16hod

         Vzít sebou:

         • přezutí
         • převlečení
         • poznámkové potřeby
         • prostěradlo
         • 2 osušky na přikrývání
         • dobrou náladu

         Lektorka: RNDr. Bc. Helena Kvašňáková

         Místo konání:

         • ZÁZRAKY DUŠE s.r.o., budova In Park, 1. máje 3236/103, Ostrava Vítkovice, 703 00

         Cena: 6750,- Kč (včetně DVD záznamu s praxí kurzu v hodnotě 2950,-Kč, který je ke skriptům grátis)

         Účastníci ZÍSKAJÍ jako bonus VIDEO záznam s praxí kurzu- bude umožněno stažení v elektronické podobě.

         Podrobný popis kurzu

         Technika lymfatické drenáže („masáže“) je nadmíru vyhledávanou především u žen a to nejen z kosmetických důvodů, ale i pro svůj zásadní dopad na imunitu, otoky, detoxikaci, únavový syndrom, bolesti hlavy a migrény, stres, celulitidu… Vyučuje se technika celotělové manuální lymfatické drenážePraxe:

         • krk zepředu
         • krk zezadu
         • obličej
         • horní končetina
         • dolní končetina – přední strana
         • dolní končetina – zadní strana
         • hrudník
         • záda
         • bedra

         Teorie:

         • historie
         • anatomie lymfy
         • onemocnění lymfy
         • průběh lymfatických cest
         • indikace
         • kontraindikace
         • měření končetin – prokazování otoku

         Kurz je vhodný pro tyto profese: Fyzioterapeuti, maséři-profi, maséři-amatéři, kosmetičky, obsluha lymfodrenážních přístrojů, pracovníci v regeneraci.

         Style 5

         Nově nabízíme možnost absolvovat rekvalifikační masérský kurz on-line. Pro vás, co se potýkáte s nedostatkem času, se vzdáleností, s nevyhovujícími termíny…..nyní můžete studovat svým tempem, kdykoliv se to bude hodit vám. Pak už stačí přijet jen závěrečné zkoušky. Je to podrobně zpracovaná příprava k vykonání Zkoušky profesní kvalifikace SPORTOVNÍ MASÁŽ, na základě které je pak vystavena masérská živnost. Tato forma výuky vám dává časově neomezenou možnost přípravy, po které se můžete přihlásit k závěrečné zkoušce. Přednášky vás cíleně připravují na masérskou profesi a na vykonání oficiální zkoušky. Tato forma výuky není omezena žádným datem začátku a konce. Každému z vás výuka začne, jakmile si kurz uhradíte a skončí, až se vše naučíte. Máte v členské sekci neustále přístup k videopřednáškám teorie a také video-výuce praxe, která je podrobně rozebraná, vysvětlená a komentována.

         Výhody on-line výuky:

         • vše v členské sekci s neustálým přístupem kdykoliv
         • přednášky možno shlédnout opakovaně
         • možnost učit se, kdy máte čas vy
         • praktická videa s podrobným výkladem – možnost se vracet k jakýmkoliv pasážím

          

         Více informací a přihlášku najdete zde:

         www.dotekyduse.com

          

         Masáž trochu jinak

         Masáž nemusí být pouze příjemná a relaxační, ale může být i regenerační. Tato masáž je dílem Rudolfa Breusse, rakouského léčitele. V kurzu se naučíte tuto masáž, která pracuje výhradně s páteří. Ošetřuje hrudní a bederní obratle a zároveň výrazně přispívá k regeneraci plotének. Já vám budu po celý kurz průvodkyní a oporou.

         Ploténka je vlastně porézní houba, obsahující 90 procent vody. K dobré funkci potřebuje nejen vodu (což znamená dodržování pitného režimu), aby byla zachována její elasticita, ale také kvalitní výživu. Proto budete v kurzu používat masážní olivový olej s třezalkou.

         Přestože vrací obratle do původní pozice, nejedná se o techniku manipulační. Jde o masáž, která se od ostatních liší především tím, že se při ní budete dotýkat přímo kostí páteře a vyvíjet na ně jemný tlak. Dochází při ní k uvolnění svalů podél páteře, mnohdy i k navrácení jednotlivých obratlů na správné pozice, zmírnění tlaku na kořenové nervy  a ke snížení komprese na meziobratlové ploténky.  

         Doporučení: sledujte kurz s někým, s kým se budete v masírování střídat.

         Účinky masáže

         Pomáhá především při bolestech bederní a hrudní páteře způsobených jejich přetížením 

         odrážka srdce

         ze sedavého zaměstnání

         odrážka srdce

         častého řízení auta

         odrážka srdce

         dlouhodobého stání

         odrážka srdce

         jednostranným sportem

         odrážka srdce